21 Delicious Meal Kit Services That'll Make Cooking So Damn Easy

In Fan Submission, Recipes by Guest Poster0 Comments

No sous-chef required.

We hope you love the products we recommend! Just so you know, BuzzFeed may collect a share of sales from the links on this page.

Andrew Richard / BuzzFeed

Fill your fridge with three-step, one-pan gourmet Gobble meals that are already divided into perfect portions.

Fill your fridge with three-step, one-pan gourmet Gobble meals that are already divided into perfect portions.

What does it include? Your weekly delivery will include a total of three dinner kits, each with two or four meals.

Where is it delivered? Gobble ships to California, Nevada, Washington, Oregon, Arizona, Idaho, and Utah.

How much does it cost? You will be charged $11.95 per meal, if you order six or more meals, and $13.95 per meal, if you only order four meals.

gobble.com

Choose Hello Fresh for the option of 10 easy-to-make recipes you can pick from as you plan out your meals for the week.

Choose Hello Fresh for the option of 10 easy-to-make recipes you can pick from as you plan out your meals for the week.

What does it include? Your delivery will include insulating liners, ice packs, and cooling materials to keep your food as cool as possible.

Where is it delivered? Hello Fresh ships across the continental United States.

How much does it cost? Plans start at $8.74, with the option of a Classic, Veggie, or Family Plan.

hellofresh.com

Live out your executive chef dreams with a Martha & Marley Spoon subscription that sends all you need to cook the recipes you choose from the Martha Stewart archives.

Live out your executive chef dreams with a Martha & Marley Spoon subscription that sends all you need to cook the recipes you choose from the Martha Stewart archives.

What does it include? Your order includes pre-portioned ingredients and recipe cards. All of the ingredients are sorted by recipe in dish bags.

Where is it delivered? Martha & Marley Spoon ships across the continental United States.

How much does it cost? Plans start at $17.25, with the cost increasing depending on the number of meals you need for the week.

marleyspoon.com


View Entire List ›

Source link

(5)


Leave a Comment